Dorota Uliasz

doradca w branży medycznej

Doradzam podmiotom wykonującym działalność leczniczą w opracowywaniu oraz wdrażaniu procedur i standardów podnoszących jakość obsługi pacjenta. Pomagam właścicielom i osobom zarządzającym w kierowaniu pracą personelu placówki medycznej. Podnoszę kompetencje personelu poprzez praktyczne szkolenia z zakresu: komunikacji z pacjentem, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz profesjonalnej i przyjaznej pacjentowi rejestracji.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Dostępność Plus dla zdrowia – granty dla POZ

Dorota Uliasz31 stycznia 2022Komentarze (0)

Od dziś można składać wnioski w ramach projektu Dostępność Plus dla zdrowia. W ramach tego projektu placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) mogą składać wnioski o dofinasowanie. W ramach projektu placówki POZ mogą dostosować się wymogów obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami. Tym razem możecie dostać wsparcie w trzech zakresach dostępności: architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.

To już 3-ci projekt w ramach Dostępność Plus dla zdrowia. Wcześniej placówki POZ, ale także szpitale mogły skorzystać z dofinasowania, by podnieść jakość obsługi pacjentów, w tym tych ze szczególnymi potrzebami.

W obecnej edycji mam przyjemność obecnie pomagać szpitalom w ramach tego projektu w dwóch działaniach:

  • Po pierwsze: opracowanie i wdrożenie procedur obsługi pacjenta, z uwzględnieniem pacjentów z niepełnosprawnościami/ze specjalnymi potrzebami. W ramach tych usług współpracuję z prawnikiem, bo często elementem propozycji jest analiza formalnych dokumentów, np. regulaminu organizacyjnego i dostosowanie go do wymogów prawnych związanych z obsługą pacjentów ze szczególnymi potrzebami.

Nasze dokumenty – w praktyczny sposób pomagają pracownikom. Są:

  • opisane w sposób czytelny, zrozumiały, w przejrzystej formie graficznej, z wykresami, schematami, itd.
  • zawierają przykładowe wypowiedzi, które ułatwią ich wykorzystanie w obsłudze pacjenta.
  • opracowane w ścisłej współpracy z przedstawicielami przychodni, aby proponowane rozwiązania były dostosowane do specyfiki działania danej placówki.
  • Po drugie: szkolenia dla kadry zarządzającej i personelu. W obecnej edycji Dostępność Plus dla zdrowia są to:
  1. szkolenia kadry placówki z zakresu wdrożenia, stosowania i utrzymania Standardu Dostępności POZ,
  2. warsztaty z komunikowania się z pacjentami ze szczególnymi potrzebami,
  3. zatrudnianie osób z niepełnosprawnością – szkolenie prawne.

Widzę, jak dzięki temu projektowi zmieniają się podmioty lecznicze. Dlatego zachęcam do wzięcia udziału. Służę też pomocą – w realizacji działań związanych z procedurami oraz szkoleniami.

Tutaj więcej dowiecie się o projekcie: dostępność Plus dla zdrowia.

 

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy doradczo-szkoleniowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 318 602e-mail: kontakt@zadowolonypacjent.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz z siedzibą w Wieliczce.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@zadowolonypacjent.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: