Dorota Uliasz

doradca w branży medycznej

Doradzam podmiotom wykonującym działalność leczniczą w opracowywaniu oraz wdrażaniu procedur i standardów podnoszących jakość obsługi pacjenta. Pomagam właścicielom i osobom zarządzającym w kierowaniu pracą personelu placówki medycznej. Podnoszę kompetencje personelu poprzez praktyczne szkolenia z zakresu: komunikacji z pacjentem, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz profesjonalnej i przyjaznej pacjentowi rejestracji.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jak działa lęk? – praca z koronowirusem w tle

Dorota Uliasz20 marca 2020Komentarze (0)

Gdybym ten tekst pisała dwa tygodnie temu, to pewnie byłby zupełnie inny. Wszystko zmieniło się. Także Wasza praca – jako personelu medycznego. Przede wszystkim wkradł się do niej lęk. O najbliższych, bo często macie utrudniony z nimi kontakt (przy pracy w szpitalu), także o to, czy nie przyniesiecie wirusa do domu. Lęk o samych siebie w pracy. To co Was przy tym często też boli i potęguje niepokój: pacjenci, którzy ukrywają informacje o potencjalnym zagrożeniu.
Nie chcę pisać banałów w stylu: to są naturalne emocje… czy też: poszukajcie pozytywów w tej sytuacji.. – chociaż to nie do końca tak, że te wskazówki nie działają.
Chcę za to zaproponować jedno krótkie ćwiczenie, które pomaga oswoić lęk. Bazuje na teorii uważności (mindfulness), która zachęca do bycia tu i teraz (tak wiem, że to okropny żargon psychologiczny, ale naprawdę to jest zdroworozsądkowy konkret). Bo lęk dotyczy przyszłości, dotyczy naszych obaw z nią związanych. Jednocześnie często wynika z przeszłości, z naszych doświadczeń, historii. Dlatego bycie tu i teraz pozwala obniżyć napięcie.
W ogóle zapraszam do wszystkich ćwiczeń typu: techniki relaksacyjne czy oddechowe, bo one mogą Ci pomóc!
A tu krótkie nagranie z techniką: 3 minutowa przerwa (przestrzeń) na oddech:

Zachęcam! – przetestuj!

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy doradczo-szkoleniowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 318 602e-mail: kontakt@zadowolonypacjent.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz z siedzibą w Wieliczce.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@zadowolonypacjent.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: