Dorota Uliasz

doradca w branży medycznej

Doradzam podmiotom wykonującym działalność leczniczą w opracowywaniu oraz wdrażaniu procedur i standardów podnoszących jakość obsługi pacjenta. Pomagam właścicielom i osobom zarządzającym w kierowaniu pracą personelu placówki medycznej. Podnoszę kompetencje personelu poprzez praktyczne szkolenia z zakresu: komunikacji z pacjentem, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz profesjonalnej i przyjaznej pacjentowi rejestracji.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jakość obsługi a rentowność gabinetu

Działania szkoleniowo – doradcze: Jak poprzez wysoką jakość obsługi pacjenta zwiększać rentowność gabinetu?

 

wdrażanie procedór w pracy dentysty

Z pozoru wszyscy zdają sobie sprawę z ważności relacji z pacjentem. W praktyce rzadko spotyka się
placówki, w których obsługę pacjenta/klienta można uznać za doskonałą.

Wynika to z tego, że oprócz konkretnych umiejętności ważna jest tutaj również postawa wszystkich osób kontaktujących się z pacjentem. Od właściciela do pracowników w każdym miejscu placówki.

Jeśli chcesz się upewnić – czy w Twoim gabinecie/przychodni to działa i przekłada się na jego
rentowność to zapraszam do złożenia zapytania ofertowego, by móc zaproponować rozwiązanie
dostosowane do konkretnej sytuacji.

Dlaczego warto?

 • Poznasz 3 kroki, dzięki którym zasady obsługi przestaną być bezużyteczną teorią a przełożą
  się na konkretne działania wpływające na rentowność. To prosta metoda, którą łatwo będzie
  Ci wcielić w życie gabinetu/przychodni.
 • Dowiesz się, w jaki sposób świadomie i systematycznie rozwijać jakość obsługi. Tak, by nawet
  w zmieniających się warunkach rynkowych zawsze mieć odpowiedź na aktualne potrzeby
  pacjenta.
 • Dzięki poznanym technikom i metodom zaplanujesz konkretne działania, które wpłyną na
  odbiór Twojego gabinetu/przychodni w oczach pacjenta.

Dobrze opisane procedury i standardy obsług pacjenta ułatwiają:

 • Pracodawcy/osobom zarządzającym – utrzymywanie jednolitego i wysokiej jakości poziomu obsługi pacjenta. Szybkie wprowadzanie do pracy osób nowo zatrudnionych. Dodatkowo ułatwiają bieżący monitoring (ocenę) sposobu pracy (czy jest zgodny z wprowadzonymi zasadami).
 • Pracownikom – wykonywanie pracy zgodnie z oczekiwaniami przełożonych. Są też wskazówką jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w kontakcie z pacjentem – co wpływa na komfort pracy.

Rozumiemy specyfikę branży medycznej – w trakcie szkoleniu uczestnicy nie usłyszą przykładów i historii  przypadkowych firm, a tylko i wyłącznie takie, które zdarzają się w placówkach medycznych. Klienci często pytają: skąd tak świetnie znamy ich codzienne problemy!

*****

Masz wątpliwości? To zrozumiałe. Często słyszymy…

„Co Ty wiesz o naszej branży?”

Od ponad 20 lat szkolę i doradzam z zakresu obsługi klienta, od ponad 9 lat moi główni klienci to branża medyczna: lekarze/stomatolodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, rejestratorki, całe zespoły. Małe przychodnie i duże szpitale. Usługi w ramach NFZ, mieszane i prywatne. W dużych miastach i małych miejscowościach – wszędzie tam gdzie są pacjenci i placówki medyczne.

„Czy ktoś kto nie jest lekarzem może się sprawdzić?”

Dzięki temu, że nie jestem lekarzem mogę poszerzyć perspektywę spojrzenia lekarza, pokazać dane zagadnienie z innej perspektywy. Uczę tego – na czym znam się najlepiej – jak komunikować się, by pacjent by zadowolony i wracał.  Pacjenci coraz częściej zwracają na to uwagę, bo czują się klientami i takiego traktowania oczekują od pracowników placówki medycznej – od rejestracji po gabinet lekarza/stomatologa.

„Czy ktoś kto nie pracował w przychodni może coś wiedzieć o naszej specyfice?”

Każda przychodnia jest inna, każda sytuacja jest inna, każdy problem jest inny – rozwiązanie to INDYWIDUALNE podejście. Współpracuję różnego typu placówkami medycznymi/stomatologicznymi/aptekami i korzystam tego doświadczenia – jednocześnie za każdym razem dostosowując się do potrzeb konkretnej placówki medycznej.

„Czy warto tyle płacić za szkolenia i usługi doradcze”?

Szkolenia i doradztwo to inwestycja. Placówka medyczna to biznes, oczywiście z całą swoją specyfiką, ale biznes. Jeśli chcesz by pacjenci wracali, polecali innym dane miejsce – to jakość obsługi pacjenta jest tu kluczem.

To ocenia pacjent, nie fachowość lekarza (bo na tym się po prostu nie zna), a to jak został potraktowany w placówce medycznej. To czym możesz wyróżnić się spośród innych miejsc – to wysoka jakość obsługi pacjenta.

To co z kolei powinieneś sprawdzić – to czy faktycznie warto z daną firmą współpracować – jak wszędzie liczy się fachowość, a także dobra współpraca Z Klientem. Sprawdzaj też doświadczenie i praktyczność oferowanych rozwiązań!

„Próbowałem już szkoleń i nic to nie zmieniło!”

Powodów może być kilka. To co ja mogę zapewnić: 1. to indywidualne podejście i przygotowanie zajęć pod konkretne potrzeby. Klienci oceniają to we współpracy ze mną! 2. Wsparcie po szkoleniu, w postaci konkretnych planów wdrożeniowych – tak, by ułatwić transfer wiedzy i umiejętności do miejsca pracy uczestników.

Nie mam czasu na to: jestem lekarzem/właścicielem – doby mi brakuje na zarządzanie!

Przewrotnie: nie masz czasu, by nie zarządzać. Coraz częściej to być albo nie być placówki medycznej. To dbałość o to, by pacjenci korzystali z usług Twojej placówki, wracali, oraz polecali je innym.

„Ja/nasza branża tego nie potrzebuje, może w innych: hotele, banki, itd. Ale nie w przychodni czy szpitalu!”

Rzeczywiście, tak długo było. Teraz zmienia się to z wielu powodów. Pacjenci są coraz bardziej wymagający! Ogólna sytuacja w ochronie zdrowia powoduje, że pacjent bywa roszczeniowy. Dlatego jeśli chcesz być przygotowany jako szef i przygotować swoją placówkę na coś co za chwilę będzie standardem (a teraz wyróżni Cię na plus) to zainwestuj w szkolenia i doradztwo – to w sytuacji zmian wyprzedzenie konkurencji.

„Ja jestem od leczenia, a nie od budowania relacji, komunikowania się czy sprzedawania usług!”

Tak rolą lekarza jest leczenie pacjenta, które jest skuteczniejsze (co pokazują badania), gdy pacjent współpracuje. A to jest możliwe, gdy lekarz umie zbudować pozytywną relację i w świadomy sposób komunikuje się z pacjentem.

„Mam tylko 10-15 na pacjenta, to nie jest możliwe, by dbać o jego zadowolenie!”

Moje doświadczenie pokazuje, że zadowolonego pacjenta obsługuje się szybciej! To niezadowolony zabiera czas!  – pracownika rejestracji, pielęgniarek, asystentek stomatologicznych i lekarzy/stomatologów!

******

…wciąż masz pytania czy wątpliwości? Zadzwoń lub napisz do nas! Masz pytanie o inne nasze usługi…

Telefon: 607 318 602

Mail: kontakt@zadowolonypacjent.pl

Formularz kontaktowy:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz moich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności.

  Administratorem danych osobowych jest Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz z siedzibą w Wieliczce.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@zadowolonypacjent.pl.

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO.