Dorota Uliasz

doradca w branży medycznej

Doradzam podmiotom wykonującym działalność leczniczą w opracowywaniu oraz wdrażaniu procedur i standardów podnoszących jakość obsługi pacjenta. Pomagam właścicielom i osobom zarządzającym w kierowaniu pracą personelu placówki medycznej. Podnoszę kompetencje personelu poprzez praktyczne szkolenia z zakresu: komunikacji z pacjentem, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz profesjonalnej i przyjaznej pacjentowi rejestracji.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Jakość obsługi pacjenta

Dorota Uliasz28 grudnia 2020Komentarze (0)

Jakość obsługi pacjenta jest obecnie szczególnie ważna.  Pracownicy ochrony zdrowia

jakość obsługi pacjenta

mówią, że ich praca jest coraz bardziej stresująca. Przybywa trudnych rozmów czy skarg ze strony pacjentów. Powoli „przebija się” określenie: praca emocjonalna, które świetnie obrazuje specyfikę wykonywania zadań w placówkach medycznych.

Nic więc dziwnego, że duża część osób zarządzających zwraca uwagę na to, że jakość obsługi pacjenta, czy szerzej jakość pracy obniża się. Jakie działania można zastosować, by to zmienić? W pierwszym kroku zanalizuj przyczyny takiej sytuacji.

Jakość obsługi pacjenta – jakie przyczyny mogą wpływać na jej obniżenie?

Zawsze, gdy jako szef zauważasz problem z jakością pracy swoich ludzi warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami. Zazwyczaj dotyczą one 4 obszarów:

1. procedur i standardów wykonywania pracy

Tu pomocne będzie zadanie sobie takich pytań:

  • Czy pracownicy mają jasność co do standardów i procedur związanych z pracą?
  • Czy procedury są przez nich akceptowalne?  (To często ważniejsze pytanie od tego powyżej. Macie procedury, pracownicy je znają, ale nie stosują ich w praktyce, bo nie są do nich przekonani).

2. organizacji pracy (środowiska wykonywania pracy)

Tu pomocne będzie zadanie sobie takich pytań:

  • Czy organizacja i środowisko pracy pozwala być efektywnym?
  • Czy rozwiązania organizacyjne dostosowałeś do obecnych/zmieniających się realiów?

3. umiejętności pracowników

Zadaj sobie pytanie:  czy pracownicy mają potrzebne umiejętności do wykonywania pracy? 

4. poziomu motywacji

Jako szef przeanalizuj: czy pracownicy są zmotywowani do pracy? Jeśli nie zadaj sobie pytanie, jakie są tego przyczyny – jakich aspektów motywacji dotyczą: finansowych, pozafinansowych, czy też obu zagadnień.

O jakości obsługi pacjenta przeczytasz również tutaj: jakość obsługi pacjenta rodzi się w głowie szefów

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy doradczo-szkoleniowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 318 602e-mail: kontakt@zadowolonypacjent.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Rozwiązania Edukacyjne Wiedzieć – Umieć – Chcieć Dorota Uliasz z siedzibą w Wieliczce.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@zadowolonypacjent.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: